Kiedy tak właściwie nie konsumujemy, nie dostarczamy do organizmu kalorii. Wówczas nasz metabolizm rozpoczyna trawić nazbieraną tkankę tłuszczową. Wydaje się więc, że głodówka to kapitalny sposób na obniżkę masy ciała ludzkiego. Czy jednak by na pewno? Specjaliści podkreślają, że długotrwałe nie dostarczanie do organizmu cennych substancji odżywczych jest groźne dla zdrowia! Warto w związku z tym dowiedzieć się kiedy oraz w jakim celu można wykorzystywać głodówkę i jak długo ma ona trwać. To nie zawsze jest niewydajne! Faktem jest, że specjaliści niejednokrotnie zalecają przeprowadzanie całodniowych głodówek.

Nie ma to jednakże na celu redukcji masy ciała ludzkiego a oczyszczenie organizmu z nagromadzonych toksyn, jakie mogą wywoływać liczne trudności zdrowotne. W celu tracenia kilogramów zaleca się zastosowanie diet o małej wartości energetycznej.

Skuteczność polega na tym, że nie pozbawiamy się żadnych składników odżywczych, jednakowoż przyjmujemy ich trochę mniej aniżeli naprawdę potrzebujemy. Wówczas nie czujemy zmęczenia, głodu ani innych dokuczliwości. Na początku waga powinna spadać szybciej. Usuwamy bowiem z organizmu nadmiar wody. W późniejszych etapach proces redukcji tkanki tłuszczowej nieco zwolni, jakkolwiek nie powinno to być niepokojącym objawem.

Oczyszczanie organizmu z toksyn może stać się znakomitym początkiem do późniejszej diety.

Należałoby jednak pamiętać, aby w czasie trwającej maksymalnie jeden dzień głodówki uzupełniać niedobór płynów. Spożycie wody powinno oscylować nawet w granicach dwóch litrów na dobę. Jest to minimalna, przepisywana przez fachowców dawka..
Strona www: tabletki na odchudzanie