Narodziny małego dziecka zwykle powoduje znaczące zmiany w codzienności jego rodziców.

Dowolne dotychczas spędzanie czasu ulega sporym zmianom. Wyjścia do kina, spotkania ze znajomymi czy nocne imprezy w jednej chwili stają pod znakiem zapytania.

Minie chwila nim za tym zatęsknisz.

Znacznie prędzej zaczniesz planować, jak może wyglądać twój dzień, aby nie zwariować. Stara zasada mówi: śpij, gdy niemowlę śpi. Wiele kobiet ironicznie dodaje do niej: gotuj kiedy niemowlę gotuje i sprzątaj, gdy ono sprząta. Nie należy jednak wyśmiewać tego porzekadła.

W pierwszych tygodniach po pojawieniu się dziecka to właśnie niemowlak powinien być najistotniejszy. Postaraj się poświęcić mu jak najwięcej swojego czasu.

Nie przejmuj się wczorajszymi naczyniami w zlewie czy poplamioną podłogą w korytarzu.

Wszelkie domowe obowiązki mogą poczekać.

Niemowlę jest teraz najważniejsze. Oswój się z myślą, że nowy członek rodziny będzie pragnął spędzać prawie cały dzień z mamą. Powinnaś być w pobliżu.

Nie zdziw się, jeśli maluch będzie cały czas domagał się picia.

W pierwszych tygodniach na świecie dziecko nie ma jeszcze regularnych odstępów między kolejnymi posiłkami. Może więc okazać się, że raz przerwa będzie trwał nawet trzy godziny, a później maleństwo będzie chciało o jedzenie co kilka minut. Naczelną zasadą, jaka powinna sterować życiem świeżo upieczonej mamy jest nieplanowanie dnia. Przy nieustalonym cyklu snu i karmień niemowlaka każdy plan może okazać się niepotrzebny. Jeśli weźmiesz na siebie zbyt wiele obowiązków, łatwo możesz sfrustrować się, gdy nie uda ci się ich zrealizować.

Jeśli czujesz się na siłach, możesz zająć się wykonywaniem domowych obowiązków w trakcie drzemki dziecka.

W tej sytuacji poczujesz satysfakcję z wykonanego zadania, zamiast niepotrzebnie się irytować. Nie martw się, gdy na początku troszczenie się o maleństwo będzie cię przerastać. Wprawa przychodzi z czasem..
Spójrz na to: sonoscape z firmy euromedical