W Polsce działa parę rodzajów biur, u których można zamawiać projekty domów. To między innymi biura architektoniczne, lub funkcjonujący niezależnie eksperci.

Bez względu na to, na jaką opcję się zdecydujemy, warto wybrać tak, żebyśmy dostali w pełni profesjonalną usługę od przygotowanych osób. Sporo jest przykładów na to, jak ludzie oczekując oszczędności zdecydowali się na usługi projektantów, jacy dopiero szkolili się z projektowania.

Zyskiwali dzięki temu niską cenę zlecenia, która jednakże nie łączyła się z jakością.

Okazuje się że szukanie promocyjnych kosztów może w wielu przypadkach  skończyć się brakiem zadowolenia i stratą tych, nawet całkiem niewielkich kwot. Godne  zaufania są zazwyczaj biura projektów, nawet te, w jakich pracuje  mała liczba ludzi, zamiast wolnych  strzelców. Ci ostatni proponują zazwyczaj znacznie mniejszy zakres usług od biur projektowych.

Biura mają często dodatkowe opcje oraz przydatne  usługi, niektóre łączą naraz usługi projektowe z budową, oferując  ukończenie zaprojektowanego samodzielnie domu właściwie pod klucz, dając pewność na dokładne wykonanie zlecenia.

Nim jednak zdecydujemy się na skorzystanie z propozycji jednego biura, zawsze korzystnie jest pójść tam porozmawiać i zaprezentować swoje oczekiwania co do zleconej pracy. Przez to dwie strony nabywają wiedzę na temat wzajemnych potrzeb, możliwe jest też bardziej dokładne przygotowanie usługi. Podczas dyskusji z pracownikami ujawnia się również, czy rozmawiamy z profesjonalnym fachowcem, który w istocie zna się na swojej pracy, czy da się zauważyć zaangażowanie. Może stać się tak, że projektant, który w pierwszego kontaktu telefonicznego wydawał się być warty uwagi, w rozmowie bezpośredniej zaczyna wzbudzić już nasze obiekcje.

Wówczas  lepiej jednak wybrać coś innego.

Jest dużo firm oferujących projekty domów i zdecydowanie po jakimś czasie uda się znaleźć taką, z której usług będziemy całkowicie zadowoleni. Uważajmy tylko podczas podpisywania umów – zawsze trzeba dokładnie poznać każdy z jej punktów..