Jagody acai, z wyglądu skromne, przypominające borówkę amerykańską są perfekcyjnym środkiem wspomagającym odchudzanie. Wzmagają metabolizm, dodają siły.

Dzięki unormowaniu trawienia szybciej spalamy zbędne kilogramy, bez użycia dodatkowej siły.

Poza tym w swoim składzie posiadają ogrom składników mineralnych, witamin, jakie w prosty sposób można dzięki nim zasilić, ale i dzięki przeciwutleniaczom osłonić własny ustrój przed zachorowaniami także na poważne choroby, również raka. Bez wątpienia do Polski nie docierają acai w oryginalnej postaci.

Pierwotnie występują jedynie na urodzajnych glebach Ameryki Południowej. Dlatego można je dostać w formie soku, suszonych owoców, proszku, a przeważnie w postaci pigułek.Jagody proponuje się przyjmować od jednej do dwóch kapsułek albo dwóch łyżeczek proszku acai. Jest to uzależnione od naszych oczekiwań i preferencji. Czy jagody posiadają wady? Udowodnione są negatywne czynniki jedynie u osób uczulonych na acai czy też, w przypadku przedawkowania kłopoty jelitowo – żołądkowe u pozostałych stosujących. Właściwe przyjmowanie owoców ma jedynie zalety. Odnosza się one nie jedynie profilaktyki zdrowotnej, wspomagania terapii mnóstwa chorób, ale również wpływ na wygląd i jakość skóry, włosów i paznokci a także szybszą utratę wagi.

Bez wątpienia same owoce nie sprawią cudów – konieczne jest dołączenie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, także posiłków. Dzięki jagodom lepiej można zapanować nad apetytem, co będzie miało znaczenie na efekt finalny suplementacji i ćwiczeń..