Akcesoria aranżacyjne to te wszystkie detale, które mają na celu upiększenie pokoju dziecięcego. To właśnie dzięki temu jest tam ładnie, przyjemnie oraz dzieci z zapałem spędzają tam czas. By móc wykonać akcesoria należy wiedzieć który motyw główny ma posiadać taki pokoik. Dopiero w owym czasie wolno dobierać resztę.

Naturalnie wolno to zrobić samodzielnie jak też z pomocą projektanta.

W tym drugim przypadku jest to prostsze, szybsze, ale droższe. Tudzież samodzielna dekoracja pozwala to bardziej docenić i zobaczyć co najbardziej pasuje. Co poniektóre dzieci są już na tyle duże pomagają swoim rodzicom w takich pracach. Do w najwyższym stopniu znanych akcesoriów wolno zaliczyć kwiaty, malunki na ścianach, dekoracje okolicznościowe, gadżety strojne jak również narzuty na pościel czy zadbane dekoracyjne poduszki. Taka aranżacja jest tak samo wykonana, jak do innych pokojów z tym że tu jest bardziej kolorowa i pogodna. Najpiękniejsze kolory potrafią ogromnie przekształcić pokój dziecka na bajkowy gdzie będzie ono spędzało tam swój czas. Naturalnie kolorystyka wnętrza to nie jedynie pomalowane ściany ale także meble, akcesoria, wzory lub inne kolorowe detale. Większość z nich jest tak do siebie dostosowana że zachwyt budzi nie tylko wśród dzieci ale też dorosłych.

Taka kolorowa aranżacja trwa kilkanaście dni zanim wybierze się wszystkie barwy do siebie.

Wolno to zrobić w sklepie dekoracyjnym gdzie dobór farb podpowiada sprzedawca. Obecnie są możliwości utworzenia kilkuset odcieni tego samego koloru..