Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak niemało zastosowań ma to z pozoru nieskomplikowane urządzenie. Wydawać by się mogło, że instrumentów podnośnikowych stosuje się tylko na budowie. Jednak w tym przypadku technologia nas zaskakuje. Pojazdy potocznie nazwane podnośnikami koszowymi możemy wykorzystać w różnych dziedzinach.

Na przykład w reklamie.

Oczywiście nie ma to nie wspólnego z kreacją, jednak w sytuacji kiedy firma stworzy już kampanię reklamową należy przejść do działania.

Montowanie sporych plakatów bilbordów czy makiet, nie jest łatwym zadaniem. Z reguły przedsiębiorstwa zatrudniają w tym celu firmy zewnętrzne zajmujących się montowaniem materiałów. Reklamy zazwyczaj są umieszczane w ciężko położonych miejscach na dużym formacie. Naturalnie po to, żeby można je było zauważyć przejeżdżając autem czy po prostu przechodząc po jezdni. Im bardziej nietypowe lokum, tym bardziej. W tym etapie do akcji wkracza wykwalifikowana ekipa monterska. Muszą to być osoby posiadające uprawnienia do korzystania z przyrządów transportu bliskiego, wyposażone w sprzęt pomocny do wykonywanej pracy. Podnośniki koszowe gwarantują szybkie dotarcie do miejsc ulokowanych nawet na kilkudziesięciu metrach. Platforma idealnie zastępuje rusztowanie, którego po prostu nie trzeba budować, co zostaje oszczędnością czasu a także pieniędzy.

Pracownicy mają możliwość w odpowiednich warunkach wykonywać swoją pracę..