Ludzie żyjący obecnie posiadają znacznie większą świadomość na temat dobrego lub szkodliwego działania niektórych składników na nasze zdrowie.

Lecz mimo to nadal większość z nas kultywuje szkodliwe nawyki, które mają zły wpływ na nasze ciało i samopoczucie. Należy zrobić kilka niewielkich kroków, żeby dostrzegalnie polepszyć jakość własnego życia. Gdy z rana budzisz się dźwiękiem budzika, nie włączaj drzemki tylko podnieś się od razu, wtenczas będziesz znacznie mniej zmęczony. Pierwszym napojem, jaki wypijasz rano musi być szklanka wody a nie kawy, tą warto pić dopiero pół godziny po śniadaniu. Poranny posiłek jest istotny, otrzymujemy z niego energię do pracy, dobrze żeby był różnorodny, zwykły pączek z dżemem nie wystarczy.

Jeśli masz chwilę, przed wyjściem z sypialni poświęć parę minut na rozciąganie ciała.

Wówczas dotlenisz umysł oraz ciało, zyskując więcej energii.

Regularna aktywność fizyczna to klucz do nienagannej sylwetki.

W tym przypadku nie potrzebujesz wybierać się na siłownie, spróbuj zwyczajnie ruszać jak najwięcej. Wybieraj długie spacery i jazdę rowerem zamiast auta. Staraj się wybrać raz na tydzień na basen czy pobiegać. Naucz się ćwiczyć w domu, na przykład jogę lub pilates. Dzięki temu polepszysz metabolizm oraz spalisz nieco tłuszczu. Warto również przemyśleć konsumowane co dnia posiłki, głównie ich skład. Ogranicz mięso jak najmocniej, zastąp je warzywami oraz kaszami. Zamiast słodkości i słonych snaków wybieraj bakalie, nie tylko zmniejszą tymczasowy głód, dostarczą ci także wielu ważnych substancji odżywczych. Jeżeli smażysz jedzenie, powinieneś zakupić patelnię grillową, wtedy nie będziesz potrzebował dodawać oleju. I najważniejsze - pij dużo wody! Spragniony organizm nie działa prawidłowo, uczucie pragnienia jest znakiem, że powinieneś dobrze się nawodnić. Jeżeli pragniesz mocno poprawić jakość własnego życia, powinieneś wdrożyć wymienione nawyki do regularnej rutyny. Nie będzie wymagać to od nas sporo pracy, a rezultaty będą zauważalne całkiem szybko..


Zobacz więcej: geburtstagswünsche für einen besonderen menschen

<< Poprzedni
Następny >>