Jak w każdym wypadku na początek teoria. Eksperci radzą, by przed wizytą w siłowni zapoznać trochę swoją anatomię. W ten sposób poznaje się także cel prowadzenia treningów. Po pewnym czasie należałoby skonsultować się ze profesjonalistą, w porozumieniu z jakim przejrzyście opracowane zostaną zasady planu treningowego.. W owym czasie dopiero nadchodzi czas na pierwszy wysiłek. Nie należałoby na tym etapie przeceniać swoich możliwości, bowiem może to przynieść o wiele więcej szkody niż pożytku.
Z instruktorem należałoby wyznaczyć własne cele. Inne albowiem będą treningi, które mają poprawić wydolność organizmu ludzkiego, inne wspomogą w zrzuceniu zbędnych kilogramów, a jeszcze inne wyrzeźbią figurę.

Dobrze pamiętać także o paru zasadach, np.

prawidłowych przyzwyczajeniach żywieniowych oraz odtrąceniu wszystkich słodyczy, używek oraz wysokokalorycznych, tłustych przekąsek. Dieta powinna opierać się na zdrowych zasadach piramidy żywieniowej, obejmować obszerną ilość owoców, jarzyn i innych artykułów, jakie będą dostarczały do organizmu ludzkiego odpowiedniej ilości składników kalorycznych zgodnie z jego zapotrzebowaniami. Warto sięgnąć także po wzmacniające suplementy diety..


Autor: www.swsj.pl