Jagody acai spotkać można wyłącznie w buszach Amazonii.

Ich działanie prozdrowotne oraz odchudzające znane są społeczeństwu na całym świecie.

Rzecz jasna transport tych wrażliwych owoców do naszego kraju nie jest realne, stąd skutecznie zastępuje się je tabletkami na bazie jagód, bądź ich sokiem. Jakie właściwości posiada?Prace Badawcze dotyczące soku z owoców acai wykazały i potwierdziły ogrom właściwości tego owocu. Głównie dotyczą one profilaktyki wielu schorzeń, ale i działanie wspomagające w ich leczeniu. Oczywiście najbardziej słyną ze wspomagania odchudzania. Sok z jagód zawiera 12 polifenoli, które odpowiedzialne są głównie za funkcjonowanie układu krwionośnego człowieka. Więc pozwalają uniknąć zawału serca, choroby wieńcowej, miażdżycy. Antyoksydanty, które także odszukać można w acai opóźniają procesy starzenia i walczą z wolnymi rodnikami. Jest ich tam więcej, niż w uważanych za przodownika winogronach. W acai odnaleziono 29 kwasów nienasyconych, łącznie z Omega 6 i Omega 9 – pozwalają one redukować zły cholesterol.

Dla aktywnych fizycznie owoce te także mają znaczenie.

Zawierają bowiem mnóstwo aminokwasów – oddziaływują na jakość i siłę mięśni. Białko działa ponadto na kondycję skóry, włosów i paznokci. Opróćz tego sok wzmaga energię.

Składniki jagód acai mają też wpływ na obniżenie ryzyka uaktywnienia nowotworów, choroby Alzheimera, osteoporozy i mnóstwa innych schorzeń.

Przymiotów acai jest wiele. Zaleca się dodać do dotychczasowej diety te dobroczynne owoce, w dowolnej formie, żeby cieszyć się nie tylko zdrowiem, siłą, witalnością lecz także nienaganną figurą. Indianie z Ameryki Południowej stosują acai od stuleci i cieszą się długim życiem, zdrowiem i młodym wyglądem..