Na sklepowych pułkach da się zobaczyć naprawdę ogromną ilość różnego rodzaju kranów, przez co długo nie można się zdecydować jaki wybrać.

Zresztą na rynku artykułów sanitarnych ciągle ukazują się nowe modele kranów i baterii umywalkowych. Niestety nawet najbardziej nowoczesny kran może przynieść nam sporo kłopotów w obsłudze, dlatego trzeba wiedzieć jakie są krany, i co za tym idzie jaki rodzaj baterii i która pasuje najlepiej. W rzeczywistości istnieją tylko trzy podstawowe rodzaje mieszadeł z własnymi wadami a także zaletami. Wybierając baterię, powinno się nie zapominać o głównym celu tego urządzenia: ma dobrze wymieszać strumienie gorącej i zimnej wody.

Wylewka może być krótka bądź długa, mieszanie wody może odbyć się za pomocą dźwigni lub kurków.

Wybór zależy od użytkownika. Instalacja kranu jedno uchwytowego tak właściwie nie wymaga jakiś specjalnych umiejętności. Jednakże nie każdy potrafi sobie poradzić z niby tak prostą sprawą jak montaż kranu.

Jeśli ktoś nie ma właściwych umiejętności i narzędzi, to lepiej powierzyć to zadanie hydraulikowi. Tego typu profesjonalista może także pomóc przy wyborze kranu, dzięki temu możemy mieć pewność, iż zakup będzie udany natomiast jego montaż przebiegnie dobrze oraz bez żadnych kłopotów. Wszelkie instalacje urządzeń sanitarnych zawsze jest lepiej powierzyć osobie, która ma na ów temat pojęcie oraz pozyskała właściwe doświadczenie. Czasami nawet tak banalna rzecz jak instalacja kranu potrzebuje pomocy fachowca. Zatem zawsze trzeba posiadać nr telefonu hydraulika pod ręką, ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy się może przydać.

.