Otwierając nową działalność gospodarczą zazwyczaj mamy znacznie ograniczony budżet, aby pozwolić sobie na firmowy samochód. Ale nawet gdy Twój budżet pozwala na zakup auta warto jednak rozważyć o sfinansowaniu tego zakupu na raty a gotówkę przeznaczyć na inny cel. Rozważając kupno w ratach warto brać pod rozwagę kredyt w banku na zakup auta lub leasing samochodowy. W czym różnią się wskazane możliwości? Co wygląda na bardziej opłacalne dla przedsiębiorcy? Leasing na firmowy samochód jest narzędziem bardzo często stosowanym przez duże firmy. Pozwala na co najmniej kilka oszczędności a także odliczane od podatku vat. Pamiętaj, że Vat może być odliczany dwa razy. Przy płaceniu raty leasingowej a także przy zakupie samochodu po leasingu. Co ważne cała procedura zawarcia umowy na auta w leasing jest dużo szybsza i mniej uciążliwa.

Musisz jednakże pamiętać, że pojazd wzięty w leasing nigdy nie jest naszą własnością a tylko i wyłącznie będziemy jego użytkownikami.
Natomiast jeśli zapytasz o pożyczkę, sama procedura przyznania nam go jest o wiele mocniej rygorystyczna i w dużej mierze zależy od naszej zdolności kredytowej. Przyznanie kredytu i spłacenie go oznacza jednak, że pojazd, jaki spłacaliśmy po oddaniu ostatniej należnej raty jest już naszą prywatną własnością.

Dobrej odpowiedzi na pytanie, co będzie lepsze: kredyt samochodowy czy leasing na samochód firmowy nie ma. Przy każdej opcji istnieją fakty przemawiające za i przeciw. Koszty leasingu a także kredytu dla firmy na auto są mocno zbliżone do siebie. Wybór opcji finansowania zależy indywidualnie od zapotrzebowania konkretnego przedsiębiorcy..


Zobacz:
Czartery jachtów - gdzie najtaniej
Najpopularniejsze sposoby na otyłość
W co ubierać się w ciepłą porę roku?