Każdego miesiąca, w jakiejkolwiek minucie a nawet sekundzie na świecie są realizowane miliony przeróżnego rodzaju przelewów. Najpopularniejszym ich typem jest przelew honoraria za wykonywaną pracę, ale jest to jedynie wierzchołek góry lodowej, albowiem powodów do przelania między kontami przeróżnych sum pieniędzy może być rzeczywiście wiele. Przelewy to również nierozłączna część jednego z rodzajów kont - osobistych. Jest bazowym kontem jakie może posiadać każda figura fizyczna oczywiście pełnoletnia.

Pozwala ono na zapłacenie za zakupy bez potrzeby pójścia do bankomatu, wystarczy podać sprzedawcy kartę i następnie wpisać kod PIN, oraz za zakupy mamy już zapłacone a jako dowód dostajemy rachunek. Założenie takiego konta trwa kilkanaście minut i jest banalnie proste, adekwatnie to większość związanych z tym formalności wypełnia za nas zatrudniony banku, my zwykle sprawdzamy czy dane są wpisane odpowiednio, oraz podpisujemy umowę. Po otrzymaniu karty do bankomatu oraz kodu PIN możemy w każdym miejscu oznakowanym kartą zapłacić za zakupy, paliwo lub usługi przeróżnego typu jak na przykład w salonie kosmetycznym. Po założeniu konta bankowego, obojętnie od tego czy zrobimy to w normalnej placówce, czy przez Internet otrzymujemy kartę do bankomatu i kod PIN, dzięki jakiemu jesteśmy w stanie wpłacać wypłacać pieniądze a również płacić za zakupy w sklepie czy także egzekwować przeróżnego rodzaju operacje na koncie. Zmiana kodu PIN może nastąpić po uprzednim zalogowaniu się na swoje konto, lub tez podczas korzystania z bankomatu.

Pod żadnym pozorem nie można nosić wspólnie karty do bankomatu wspólnie z kartką z kodem PIN, bowiem w razie kradzieży złodziej będzie miał luźny dostęp do naszych środków na koncie, oraz wybierze wszystkie możliwe pieniądze, tworząc na nim debet..